Достапни линкови

Протести против полициска бруталност во Скопје


Околу 200 луѓе протестираа против полициска бруталност во Скопје. Пред неколку дена, полицаец што не бил на должност, со службениот пиштол уби двајца гостиварци по расправија за паркинг место која преминала во тепачка.

XS
SM
MD
LG