Достапни линкови

Бомбашки напад на полициската академија во Ирак


Припадници на ирачката полиција
Ирачките власти соопштија дека осум лица загинале при експлозија, која се случила додека полициски регрути ја напуштале полициската академија, која се наоѓа во близина на Министерството за внатрешни работи. Според извештаите повредено е 21 лице.
XS
SM
MD
LG