Достапни линкови

Судири на полицијата и демонстрантите во Бахреин


Полицијата во Бахреин употребила солзавец и парализирачки гранати за да ги растера демонстрантите кои го окупирале плоштадот во главниот град. Немирите се поради годишнината од масовните протести во земјата во минатата година. Илјадници демонстранти маршираа по улиците на Манама со цел да го окупираат плоштадот Перл. Некои од нив фрлале камења и запаливи бомби кон безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG