Достапни линкови

Протести „ Стоп за полициска бруталност“ 16.01.12


Протести „ Стоп за полициска бруталност“ 16.01.12
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Спасов не е единствениот виновен, беше мотото на протестот на семејството Нешкоски заедно со движењето „ Стоп за полициска бруталност“ кои со протестен марш го изразија незадоволството од пресудата и обвинителството. Поднесоа уште една кривична пријава за гонење на останатите инволвирани во случајот Нешкоски.

Категории

XS
SM
MD
LG