Достапни линкови

Северна Кореа тестираше ракети со краток дострел


Северна Кореа истрела три балистички ракети со дострел до 120 километри, соопшти јужнокорејското Министерство за национална одбрана. Северна Кореа последен пат теститаше ракети на денот кога официјално соопшти дека починал претседателот Ким Џонг Ил, односно на 19 минатиот месец.
XS
SM
MD
LG