Достапни линкови

Бадник во Македонија


Православните христијански верници во Македонија го слават Бадник, ден пред големиот празник Рождество Христово - Божик. Бадник традиционално беше одбележан со собир пред Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје,

XS
SM
MD
LG