Достапни линкови

Чесите му одаваат почест на Хавел


Чесите му одаваат почест на Хавел
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

На Вацлавске Намјести во центарот на Прага, како и во другите чешки места, граѓаните му одаваат почест на поранешниот претседател и лидер на кадифената револуција која на мирен начин го урна комунизмот.

Категории

XS
SM
MD
LG