Достапни линкови

Хавел: во Русија мора да запре советската носталгија


Хавел: во Русија мора да запре советската носталгија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Поранешниот Претседател на Чехословачка и Чешка, познатиот дисидент и писател, Вацлав Хавел во интервју за РСЕ зборува за колапсот на Советскиот Сојуз

XS
SM
MD
LG