Достапни линкови

Иран оцени дека тензиите со Лондон нема да влијаат и во другите европски земји


Иран оцени дека кризата со Лондон поради каменувањето на Британската амбасада во Техеран, нема да биде тема на разговори со другите европски земји. Агенциите јавуваат дека министерството за надворешни работи објавило оти британската влада се обидува проблемот меѓу двете земји да го прошири и во другите европски земји. Британските власти на 30 ти ноември ја затворија амбасадата во Техеран поради протестите и каменувањето кои се случија еден ден претходно .
XS
SM
MD
LG