Достапни линкови

Тадиќ во Брисел на разговор со Ромпуј


Macedonia - Macedonian President Gjorge Ivanov and Serbian President Boris Tadic hold news conference in Belgrade, 20Oct2010
Претседателот на Србија Борис Тадиќ ќе разговара денеска во Брисел со претседателот на Европскиот Совет Херман Вон Ромпуј.
Како претседател на Демократската партијата Тадиќ ќе учествува и на Конвенциајта на Партијата на европските социјалисти.
Министерот за надворешни работи Вук Јеремиќ пак ја почнува повеќедневната посета на Лондон.
XS
SM
MD
LG