Достапни линкови

Комшиќ за нападот во Сараево


Комшиќ за нападот во Сараево
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00
Директен линк

Претседавачот на Претседателството на БиХ Жељко Комшиќ изјави дека нападот на амбасадата на САД во Сараево е терористички чин, но оти БиХ не е терористичка земја. 23 годишниот Мевлид Јашаревиќ од Нови Пазар со автоматско оружје пукал врз американската амбасада во Сараево. Тој по интервенција на специјалците бил ранет. Станува збор за припадник на вехабистичка група. Видео: Тина Јелин

Категории

XS
SM
MD
LG