Достапни линкови

Гадафи е се уште во Либија


Новите либиски власти сметаа дека Моамер Гадафи се крие во либиска пустина во близина на алжирската граница. Воениот портпарол потврди дека револуционерите знаеле дека синот на Гадафи Саиф Ал Ислам е во Бани Валид затоа што преговарале со него за можно предавање, но преговорите биле прекинати и не се знае дали се уште е во градот. Војската смета дека Гадафи се уште има моќ да предизвика насилство во земјата.
XS
SM
MD
LG