Достапни линкови

Нетанјаху:Директни преговори со Палестинците се единствено решение


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека дирекни преговори се единствен начин за да се постигне мир во Блискиот Исток . Тој додаде дека палестинскиот обид за обезбедат признавање од Обединетите Нации нема да успее. Нетанјаху ова го изјави по средбата со американскиот претседател Барак Обама пред почетокот на седницата на Генералното Собрание на Обединетите Нации во Њујорк.
XS
SM
MD
LG