Достапни линкови

Иран денеска ќе ги ослободи двајцата американски планинари


Масуд Шафие
Адвокатот на двајцата американски планинари, кои се осудени во Иран за шпионажа, Масуд Шафие, изјави дека тие ќе бидат ослободени денеска. Иранскиот суд го одобрил договорот за кауција и двајцата американци денеска ќе и биле предадени на швајцарската амбасада во Техеран, која ги застапува американските интереси во Иран.
XS
SM
MD
LG