Достапни линкови

Македонските кошаркари четврти во Европа


Илјадници граѓани, на голем видео-бим на скопскиот плоштад, го следеа малото финале Македонија-Русија на ЕП во Литванија. И покрај тоа што не успеаја да ја освојат брозната, македонските кошаркари го остварија најголемиот успех во историјата.

XS
SM
MD
LG