Достапни линкови

Опозиционери во Грузија добија затворска казна


Georgia -- Tbilisi TV Tower, 06Sep2011
Грузискиот суд денеска им пресуди на 15 приврзаници на опозицијата за обвиненијата за формирање на незаконска вооружена група . Тие добија казна затвор со времетрање од 6 месеци до 6 години. Групата е обвинета дека сакала да му помогне на поранешниот министер за одбрана Иракли Окруашвили да се врати во земјата.
XS
SM
MD
LG