Достапни линкови

Во турските напади во северен Ирак се убиени 100 герилци


Iraq -- A view of a destroyed bridge after Turkish warplanes backed by heavy artillery struck Kurdish guerrilla targets in Dahuk Province, 20Aug2011
Турската војска соопшти дека во воздушните напади во северен Ирак се убиени околу 100 курдски герилци.
При тоа, според соопштението објавено на интернет страницата на турската армија, се ранети околу 89 милитанти, кои го користат северен Ирак за напади во Турција.
Турските воени авиони ги започнаа нападите врз бунтовничките позиции минатата среда.
XS
SM
MD
LG