Достапни линкови

Протест против полициска бруталност


Погребна кола и торта во форма на човечки труп. Демонстрантите против полициска бруталност помалку бизарно го одбележаа 22 роденден на убиениот Мартин Нешкоски. И покрај противењето на полицијата, тортата заврши на скалите пред Собранието.

XS
SM
MD
LG