Достапни линкови

Напади во Норвешка

Трагичен ден во Норвешка. Вооружен напаѓач пукаше во млади на еден остров во близина на Осло, при што застрела на 80 лица. Претходно експлодира бомба во центарот на Осло, при што загинаа 7 луѓе.

Категории

XS
SM
MD
LG