Достапни линкови

Путин: Неодговорност и алчност причини за несреќата во Волга


Рускиот премиер Владимир Путин смета дека „ неодговорноста и алчноста “ се главните виновници за бродската несреќа на реката Волга при која загинаа најмалку 113 луѓе. Путин ова го изјави на состанокот со владините претставници во Казан. Како се приближува крајот на спасувачката акција на нуркачите, се претпоставува дека и 20-тина луѓе кои се уште се водат за изчезнати, загинале.
Властите отворија кривична истрага за потонувањето на преполниот брод во неделата во Волга.
XS
SM
MD
LG