Достапни линкови

Русија- починаа двајца од преживеаните од авионската несреќа


Остатоците од авионот
Бројката на загинати од авионската несреќа во Русија, се искачи на 47, откако во болницата во Москва, на повредите им подлегнаа двајца од претходно преживеаните патници. Авионот се сруши на 20-ти јуни, на северозападот од земјата. Несреќата ја преживеаа 9 луѓе, но вчера и денеска двајца од повредените починале. За несреќата беше обвинет пилотот . Авионот бил стар 31 година, по што претседателот Дмитри Медведев нареди од следната година да не се користат авионите останати од советско време.
XS
SM
MD
LG