Достапни линкови

Претседателот Иванов се обрати на конференцијата во Ерусалим


Претседателот Ѓорѓе Иванов
На Балканот му е потребна подршка за продлжување на евроатланските интеграции, затоа што само брзата интеграција ќе обезбедни траен мир и просперитет на регионот, изјави претседателот Ѓорге Иванов во обраќањето на состанокот во Ерусалим. Иванов изјавил и дека Европа во овие моменти не треба да се занимава само со себе, не треба да биде интровертна и затворена, туку да биде отворена . Шефот на македонската држава кој по втор пат учествува на конференцијата во Ерусалим, вчера се сретна со нејзиниот иницијатор и покровител Шимон Перес, а разговараше и со повеќе други учесници на собирот.
XS
SM
MD
LG