Достапни линкови

Лидерот на НД Имер Селмани поднесе оставка


Имер Селмани
Лидерот на Нова демократија Имер Селмани денеска поднесе оставка на претседателската функција во партијата.
Селамни изјави дека оставката ја поднесол поради лошите резултати на изборите на кои Нова демократија не освои ниту еден пратенички мандат.
Со оставката Селмани ја презеде одговорноста за изборниот пораз.
XS
SM
MD
LG