Достапни линкови

Нов бран либијски бегалци пристигнале во Италија


Бегалци од Либија
Италијанските медиуми јавија дека нов бран бегалци од Либија пристигнале во текот на изминатата ноќ на островот Лампедуса. Според италијанската крајбрежна стража, биле пресретнати два брода со вкупно 842 лица и оти сите биле сместени во прифатилишта за бегалци. Вчера од островот Лампедуса кон другите делови на Италија беа префрлени околу илјада бегалци од Либија, кои пристигнале таму во претходните денови.
XS
SM
MD
LG