Достапни линкови

Анти-терористичка вежба во Кина


Безбедносните сили на Кина, Киргистан и Таџикистан одржуваат заедничка анти-терористичка вежба. Според агенциите, едно-дневната вежба се одржувала во близина на меѓусебната граница во кинеската провинција Ксинјанг, која е претежно населена со муслимани кои сакаат независност.
XS
SM
MD
LG