Достапни линкови

Силен земјотрес и цунами во Јапонија


Силен земјотрес и цунами во Јапонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00
Директен линк

Земјотерс од 8.9 степени ја погоди североисточна Јапонија што предизвика Цунами високо 10 метри кое носеше се пред себе. Последиците се катастрофални , јави националната НХК посебно околу Сендаи дом на над милион луѓе.

Категории

XS
SM
MD
LG