Достапни линкови

Египет - на Тахрир во Каиро протести и славење


Каиро - Тахрир 25 Февруари
Во центарот на Каиро се собраа илјадници луѓе за да одбележат еден месец од протестите кои доведоа до уривање на режимот на Хосни Мунарак и да побараат од владата да бидат остранети министрите од неговата ера.
Пред собирот, воените власти, соопштија дека нема да има враќање во минатото.
XS
SM
MD
LG