Достапни линкови

Либија на работ на граѓанска војна

Анти-владините демонстранти во Либија го контролираат градот Бенгази, втор по големина. Се интензивираат протестите и во главниот град Триполи. Лидерот Муамер Ел Гадафи, кој е на власт над 40 години, нема намера да се повлече.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG