Достапни линкови

Тројца студенти од Авганистан исчезнати во Њујорк


Американаксите властите се во потрага по тројцата исчезнати студенти од Авганистан, кои се на четиринеделен студиски престој на државниот колеџ во Њујорк. Властите веруваат дека студентите не се жртви на злосторство. Исчезнати се две девојки и едно момче, кои се дел од 20 -те студенти кои допатува на студентска размена, минатиот месец, во рамки на програма спонзорирана од Стејт Департментот .
XS
SM
MD
LG