Достапни линкови

Инцидент на скопското Кале

На скопско Кале денеска 13.02.2011 дојде до тепачка меѓу двете групи кои протестираа за и против изградбата на музејот- црква на тврдината. Демонстрантите фрлаа со камења едни кон други. Во инцидентот имало неколку повредени.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG