Достапни линкови

Меѓународната заедница ја поздрави оставката на Мубарак


На услиците на Каиро се слави
Американскиот Потпретседател Џо Бајден изјави дека овој ден е историски ден за Египет. „Заминувањето на Мубарак мора да води кон демократија“ изјави Бајден.
Во својата првична реакција високиот преставник на ЕУ за надворешна политика Катрин Ештон ја поздрави одлуката на Мубарак да поднесе оставка.
Оставката на Мубарак ја поздравија и германскиот канцелар Ангела Меркел, како и Преседавачот на Арапската лига Амр Муса.
XS
SM
MD
LG