Достапни линкови

Завршува судењето за убиството на францускиот навивач


Меморијална служба на местото каде беше претепан Татон
Завршните зборови на обвинителството и одбраната за убиството на францускиот фудбалски навивач Брис Татон пред Вишиот суд во Белград ќе бидат дадени денеска и утре, а пресудата е биде соопштена крајот на неделата, објави Радиото Б-92. Четиринаесетте обвинети може да добијат казна од 40 години затвор.
Татон беше претепан на смрт на 17 септември во 2009 година, пред фудбалскиот натрпевар меѓу Партизан и Тулуз во Белград. Судењето започна во април 2010 година.
XS
SM
MD
LG