Достапни линкови

77 загинати во вчерашната авионска несреќа во Иран


Иранските државни медиуми денеска јавија дека 77 лица загинаа а 26 се повредени по вчерашната авионска несреќа на северо западот на земјата. Едно лице се уште се води како исчезнато по несреќата. Причина, според властите, е невремето во Ормија.
XS
SM
MD
LG