Достапни линкови

Кина ќе и помага на Шпанија економски да заздрави


Кина е подготвен да направи "позитивни напори " за да и помогне на Шпанија економски да заздрави, изјави абасадор на Кина во Мадрид. Изјавата на амбасадорот доаѓа пред почетокот на тридневната посета на Шпанија на кинескиот вицепремиер Ли Кегианг. Се очекува една од главните теми на разговор да биде економската состојба на Шпанија.
XS
SM
MD
LG