Достапни линкови

Судири меѓу полицијата и опозицијата во Минск


Судири меѓу полицијата и опозицијата во Минск
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00
Директен линк

Во главниот град на Белорусија, Минск, неколку илјади демонстранти протестираа против резултатите од претседателските избори на кои повторно победил Александар Лукашенко. Опозицијата тврди дека изборите се фалсификувани.

Категории

XS
SM
MD
LG