Достапни линкови

Ричард Холбрук - живот посветен на дипломатијата

Синоќа во Вашингтон на 69 години почина Ричард Холбрук американски дипломат – специјален претставник на Претседателот Обама за Авганистан и Пакистан. Холбрук посредуваше во склучувањето мир во БиХ, како и за постигнување на времената спогодба меѓу Македонија и Грција по која Република Македонија под референцата ПЈРМ стана членка на Обединетите Нации.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG