Достапни линкови

Бајруш Сејдиу од затвор во домашен притвор


Апелацискиот суд во Скопје потврди дека кумановскиот „тутунски бос“ Бајруш Сејдиу од затворот во Шутка ќе биде префрлен во домашен притвор. Сајдиу понудил гаранција од милиони и 400 илјади евра. Апелациониот суд ја прифатил гранцијата. Сега е потребно за една недела да се депонираат парите и да се впише хипотеката за да се спроведе одлуката. Сејдиу беше осуден на 5 годишна казна затвор за случајот „Пепел“.
XS
SM
MD
LG