Достапни линкови

Бан Ки Мун е за проширување на СБ на ОН


Бан Ки Мун е за проширување на СБ на ОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00
Директен линк

Во ексклузивното интервју за Радио Слободна Европа генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун вели дека меѓу земјите членки на Обединетите нации постои заедничко мислење дека Советот за безбедност би требало да се реформира со оглед на значајните промени што се случија во последните шест децении.

Категории

XS
SM
MD
LG