Достапни линкови

Протести во Грузија против Саакашвили


Неколку илјади демонстранти денеска простетират пред грузискиот Парламентот во Тбилиси против претседател Микаил Саакашвили. Опозициските лидери велат дека со протестот сакаат извршат притисок за смена на Саакашвили, за кого тврдат дека почнал авторитарно да владее.Саакашвили ги негира ваквите тврдења.
XS
SM
MD
LG