Достапни линкови

Папандреу:Без кипарско решение нема подобрување на билатералните односи со Турција


Без решение на кипарското прашање не може да има нормализирање на грчко-турските односи. Ова го изјави денеска во Атина грчкиот премиер Јоргос Папандреу по средбата со кипарскиот претседател Димитрис Христофиас. Папандреу ги повика кипарските Турци да одговорат на повикот за постигнување на компромис без арбитража и рокови за преговарачки процес
XS
SM
MD
LG