Достапни линкови

Октомври најсмртоносен месец оваа година за Ирачани


Ирачките власти соопштија дека во октомври загинале вкупно 185 Ирачани од кои 120 биле цивили. Според податоците на министертвата за здрвство, одбрана и внатрешни работи, овој месец е со најголема стапка на убиства оваа година.
Франс прес известува дека во октомври загинале и двајца американски војници со што бројот загинати припадници на американската војска во Ирак од 2003 та достигна 4 427 војници.
XS
SM
MD
LG