Достапни линкови

Ештон: Иран подготвен за преговори


Шефот на дипломатијата на Европската унија Кетрин Ештон денеска изјави дека Иран бил подготвен да одржи преговори за неговата нуклеарна програма со шестте големи сили. ,,Добив писмо од главниот ирански преговарач Саид Џалили дека преговорите би можеле да се одржат по 10 ноември,, рече Ештон, оценувајќи дека тоа е значаен чекор напред.
XS
SM
MD
LG