Достапни линкови

Кинескиот премиер во посета на Турција


Кинескиот премиер Вен Џиабао од денеска престојува во дводневна посета на Турција со цел зајакнување на трговските врски меѓу двете економии кои бележат најбрз раст во светот. Вен треба да се сретне со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган и со претседателот Абдула Ѓул, а е предвидено и потпишување десетина договори за соработка.
XS
SM
MD
LG