Достапни линкови

Убиен командант на ФАРК


Колумбиската влада соопшти дека убила висок командант на герилската бунтовничка организација ФАРК. САД нудеа награда од 5 милиони долари за информација која ќе доведе до апсење на командантот на ФАРК.
XS
SM
MD
LG