Достапни линкови

Дачиќ во посета на Македонија


Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дачиќ денеска ќе престојува во посета на Македонија. Во Скопје, Дачиќ и неговата домаќинка, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, ќе потпишат билатерален договор за регулирање на пограничниот сообраќај. Предвидено е Дачиќ да го посети и регионалниот центар на иницијативата за миграции, азил и бегалци во Скопје.
XS
SM
MD
LG