Достапни линкови

Германија го демантира Саркози


Германија денеска го демантира тврдењето на францускиот претседател Никола Саркози дека канцеларката Ангела Меркел му рекла оти и тие се подготвуваат да протеруваат роми. Портпарол на Меркел изјави дека таа никогаш не рекла такво нешто. Германскиот шеф на дипломатијата Гвидо Вестервеле исто така изјави дека Германија не планира протерување на роми.
XS
SM
MD
LG