Достапни линкови

Бесплатен софтвер од Микрософт за руските НВО


Софтверскиот гигант Микрософт соопшти дека ќе им подари бесплатен софтвер на руските невладини организации и на дел од медиумите. До овој чекор доаѓа откако дел од американските весници објавија дека Микрософт им е од корист на руските власти, кои ги користат законите за антипиратерија за да вршат притисок врз невладиниот сектор.
XS
SM
MD
LG