Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и топло. Ќе дува умерен јужен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе настапи наоблачување, проследно со локален дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 29 степени.
XS
SM
MD
LG