Достапни линкови

Крај на истекувањето на нафта од платформата на БП


Американските власти соопштија дека нафтената платформа на Бритиш Петролеум, од која во Мексиканскиот Залив се излеаја околу 4,9 милиони барели нафта, е обезбедена и веќе не претставува опасност.
Оштетениот вентил е изваден во петокот и на негово место е ставен друг.
XS
SM
MD
LG