Достапни линкови

Чавез демантира дека боледува од рак


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез ги демантираше информациите дека боледувал од рак. Тој изјави дека ваквите шпекулации биле ширени од страна на неговите непријатели. Озборувањата дека Чавез боледува од рак се интензивираа откако претседателот не се појави на првиот настап од предизборната кампања пред парламентарните избори во Венецуела.

XS
SM
MD
LG